Den dětí v ZŠ

I letošní rok jsme oslavu Dne dětí ve škole pojali sportovně. Aktivity byly tentokrát rozděleny na dvě místa. Jedno stanoviště bylo před kulturním domem, zde na děti čekaly různé cyklokuriozity. Jak název napovídá, byla to kola trochu jinak a netradičně, jedno z nich se například řídilo vleže, jiné otáčelo řídítka doleva, ale jelo doprava. Bylo to velice zajímavé a někdy i legrační.

Druhé stanoviště bylo na hřišti za školou. Paní učitelky zde pro děti na školním hřišti připravily Olympiádu, ale probíhala trošičku jinak, než jsme zvyklí. Děti soutěžily pro olympiádu v nezvyklých disciplínách, např. kroužení obručí, slalom s pálkou a míčkem, házení bačkorou na kužely, házení ponožkou na cíl apod. Děti postupně obešly všechna stanoviště a získávaly body za splnění úkolů. Na závěr nejlepší olympionici získali sladkou odměnu. Někomu se líbila kola, jiným se více líbila olympiáda, ale všichni si hezké dopoledne moc užili. Jako dárek pak dostali sladké překvapení v podobě dobrůtky a pitíčka.