Prvňáčci čtou pejskovi

Ke konci školního roku k nám do školy přijela paní Kalivodová se svým canisterapeutickým pejskem. Pejsek se jmenoval Beky. Paní Kalivodová dětem nejdříve vysvětlila, co canisterapie je, jak takový pejsek nemocným pomáhá a jak se s pejskem pracuje. Potom si děti vzaly knížku a každý alespoň kousek textu pejskovi přečetl. Pejsek pozorně poslouchal, nechal se od dětí hladit a mohly si ho načesat i nakrmit. V závěrečné besedě pak paní Kalivodová odpovídala na různé dotazy a poslechla si i zkušenosti, které mají děti se svými pejsky. Akce se dětem moc líbila, byly pozorné a se zájmem poslouchaly. Děkujeme nejen paní Kalivodové, která pejska přivedla mezi děti, ale i paní Pištělkové, která toto hezké setkání zprostředkovala.