Canisterapie (Čteme pejskům)

V září nového školního roku k nám do školy přijela paní Kalivodová se svým canisterapeutickým pejskem. Letos navštívila děti 1., 4. a 5. třídy. Toto setkání nám domluvila naše knihovnice paní Pištělková a setkání bylo součástí akce Čteme pejskům. Nejdříve se děti s pejskem Rebekou seznámily, paní Kalivodová jim vysvětlila, co canisterapie je, jak takový pejsek nemocným pomáhá a jak se s pejskem pracuje. Potom si děti vzaly knížku a každý alespoň kousek pejskovi přečetl. Nejdříve pejsek jen poslouchal, čtení se mu líbilo. Pak   si ho děti hladily a česaly. Mohly si Rebeku i nakrmit. Spokojenost byla na obou stranách. V závěrečné besedě pak paní Kalivodová odpovídala na různé dotazy a poslechla si i zkušenosti, které mají děti se svými pejsky. Akce se dětem moc líbila, byly pozorné a se zájmem poslouchaly. Paní Kalivodové i paní Pištělkové děkujeme za hezké a příjemné setkání.