Exkurze na „SOCHORKU“

Ve středu 6. listopadu byli třeťáci, čtvrťáci a páťáci na trochu netradičním výletě ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti na Sochorově ve Vyškově. Žáci a učitelé z této školy nás pozvali, abychom s nimi prožili jeden školní den. Děti byly rozděleny do malých skupin a postupně se střídaly na několika stanovištích. Zde se dozvěděly, co všechno musí znát dobrý zedník, pokrývač, obráběč kovů nebo například instalatér. Děti si mohly některé činnosti i samy prakticky vyzkoušet. Vyrobily si píšťalku, přívěsek na krk a zvládly i nýtování plechů. Po „práci“ nás čekalo dokonce i zasloužené občerstvení, každý žák dostal celý balíček s různými laskominami.
Dětem se dopoledne moc líbilo, pozorně poslouchaly a nebály se zeptat na vše, co je zajímalo. Doufáme, že tato návštěva nebyla poslední a že se nám podaří tuto velice podnětnou exkurzi někdy ještě zopakovat, třeba i s těmi nejmenšími z mateřské školy.

Alena Kušková