Jak jsme oslavili Den dětí

Dlouho jsme všichni ve škole přemýšleli, jak se svými žáky oslavíme Den dětí. Tradiční oslavy ve spolupráci s místními chovateli a hasiči vzhledem k epidemiologické situaci nebylo možné uskutečnit, a proto jsme přivítali uvolnění přísných vládních opatření v možnosti sportování ve venkovních prostorách. Rozhodnutí o oslavě bylo tedy jasné – budeme sportovat na čerstvém vzduchu.
Do školního olympijského klání jsme se pokusili zařadit co nejpestřejší disciplíny – například hod měkkým míčem do koše, balancování s tenisovým míčkem na pálce, hod kroužky na cíl, „lyžování“ na dřevěných lyžích, kroužení s kruhy, vzhledem k probíhajícímu MS v hokeji byla aktuálně zařazena střelba hokejkou do branky. A aby děti potrápily kromě těla také mozek, čekal je na jednom stanovišti i vědomostní kvíz.
Soutěžilo celkem devět smíšených družstev, které vedly jako kapitánky žákyně 5. třídy. Na jednotlivých stanovištích si děti vzájemně fandily a pomáhaly těm nejmenším. Každý dostal malé občerstvení, aby měl dost energie.
Napětí, jak to všechno dopadlo, trvalo do druhého dne, kdy se na hřišti uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů s předáváním pěkných cen a medailí.
Než byly vyhlášeny výsledky, strhla se parádní ponožková válka děvčat proti klukům. Všichni jsme si s radostí zasportovali, zafandili a vzájemně si pomáhali a povzbuzovali se. Právě v duchu olympijského hesla „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“.

Výsledková listina:

1. místo:

družstvo číslo: 8
kapitánka: Monika Dvořáková
(Petra Šebestová, Jakub Kulkus, Daniel Procházka, Matěj Švéda, Karolína Stratilová, Viktorie Voznicová, Jindřich Novotný)

2. místo:

družstvo číslo: 6
kapitánka: Kamila Pientaková
(Anna Stěničková, Jarmil Laža, Viola Cigánková, Běla Suchomelová, Dominik Vincenec, Anna Cigánková, Ema Novotná)

3. místo:

družstvo číslo: 7
kapitánka: Stella Hlobilová
(Zachariáš Hladký, Sebastian Bubeníček, Matyáš Indrák, Nikola Hálová, Anna Hladká, Jakub Novotný, Štěpán Němec)

Nejlepší sportovní výkon:

Taťána Dvořáková – 1. třída
Nadia Poláková – 1. třída
Eliáš Bednář – 1. třída
Vanesa Štěpánková – 4. třída
Zachariáš Hladký – 5. třída