Olympijský diplom

Ve středu 12.10. proběhla na naší škole akce s názvem Olympijský diplom. Žáci se během dvou dopoledních hodin urputně snažili splnit 6 disciplín, ve kterých testovali svoji rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Sprintovali, skákali z místa do dálky, házeli basketbalovým míčem, zápolili se zkrácenými sedy-lehy a vyzkoušeli si také postoj čápa či hluboký předklon. Výsledky dětí byly pečlivě zaznamenány do programu, ve kterém bude, ve spolupráci se společností SportAnalytik, vytvořena pohybová analýza, jejíž výsledky se objeví na Olympijských diplomech, které děti obdrží na konci školního roku.

Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a dle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent. Analýza nemá za úkol najít jen šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého.

A to není vše! Zapojením do projektu je škola zařazena do slosování o Olympijský trénink se známým sportovcem nebo můžeme vyhrát sportovní vybavení pro zkvalitnění a zpestření výuky TV na naší škole.

Tak nám držte palce!