Pečou celé Švábenice – slavíme 50 let školy

Škola slaví 50. narozeniny!

Co by to bylo za narozeniny bez dortu, prázdniny bez borůvkového koláče nebo Vánoce bez cukroví? Prostě pečení k oslavám a rodinné pohodě patří.

Na svátek svatého Martina jsme se žáci základní školy, učitelé a rodiče sešli v podvečerních hodinách v kulturním domě. Jsme rádi, že jsme mohli pozorovat mistry ve svém oboru. Paní Jitka Skácelová nám předem připravila muffiny, na kterých jsme se při zdobení pořádně vyřádili. S paní Alenou Skácelovou jsme vykouzlili čokoládové lízátko. I tady jsme popustili uzdu fantazii, výsledek stál zato. Tvoření z marcipánu s odbornicí z Frischmann marcipán bylo neméně zajímavé a chvílemi pořádně napínavé. I naše leckdy nemotorné prstíky dokázaly vymodelovat dokonalé marcipánové figurky.

Ptáte se: „Slavíte narozeniny, a na dort jste zapomněli?“ Nebojte se, nezapomněli jsme na něj. Pod rukama páťáků pod vedením paní Kateřiny Hladké  se vyklubalo mistrovské dílo. Dort byl nejen nádherný, ale také velice chutný. V naší improvizované kavárně jste se o tom sami mohli přesvědčit.

Bez velké pomoci rodičů by se taková akce nemohla uskutečnit. Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a jakoukoliv měrou se podíleli na pohodovém chodu akce.

Jak všem chutnalo a jak moc jsme se snažili, můžete vidět na vložených fotografiích.

Budeme se těšit na další zajímavá setkání.

Děti, kolektiv pedagogů a zaměstnanci naší školy