Projektový den ve škole – příprava na povolání, „CUKRÁŘ – POVOLÁNÍ ZE VŠECH NEJSLADŠÍ“

Dne 23. února se třída žáků prvního ročníku zúčastnila projektového dnu s názvem „CUKRÁŘ – POVOLÁNÍ ZE VŠECH NEJSLADŠÍ

Každý takový den je pro děti připraven tak, aby se co nejvíce zvýšila jejich schopnost učit se novým věcem. Je zde využíváno nejnovějších metod, a to projektové výuky spojené se zážitkovou pedagogikou.

Žáci se během středečního dopoledne seznámili s profesí cukrář. Celý program byl nabitý spoustou praktických částí z oboru.

Do našeho projektu se jako „odborník z praxe“ zapojila paní Alena Trnečková, která se svojí role učitelky chopila se vší vervou. Nachystala nejen pro děti nádherné dopoledne plné rozličných aktiv, do kterých jsme se velmi rádi zapojili. A abychom byli cukráři se vším všudy, dostali jsme cukrářské čepice (tuze nám to slušelo), paní učitelka ještě nádhernou zástěru a šli jsme do toho.

Čekalo nás překvapení v podobě předem vyrobeného krému a korpusů. Každý si nazdobil vlastní dezert a následně dozdobil podle vlastní fantazie bonbóny a kvítky. Jedním slovem nádhera. Hotové dílo si děti uložily do krabičky, kterou si také zkoušely složit. To bylo drama!

Práce nám odsýpala pěkně od ruky, zůstal také čas na tvoření z marcipánu. Paní cukrářka dětem ukázala užití cukrářských pomůcek při výrobě figurek. Děti pustily fantazii na špacír. Modelovaly myšky, šneky, brouky, berušky, sněhuláky, zkrátka byly šikovní. Vždyť také rodiče se mohli přesvědčit o tom, jak se nám dařilo. Každé dítko si neslo sladkou výslužku domů.

Paní Aleně Trnečkové patří velké poděkování za nápaditou netradiční výuku, za její odvahu stoupnou si před všetečné děti, které umí potrápit nejen rozličnými dotazy, kterých není nikdy konec. Všichni zúčastnění jsme byli nadšeni.

Děkují žáci prvňáci i s paní učitelkou Jitka Cupákovou