Teams

OD 1.9.2021 naše škola přechází na komunikační platformu TEAMS. Zoom již nebude dále využíván. Tato platforma umožňuje textovou komunikaci, video hovory, ukládání souborů, úkoly, známkování, datové uložiště a integraci dalších aplikací. Každý žák má již v tuto chvíli založenou školní emailovou adresu, kterou bude využívat pouze ke školním účelům. Na platformě TEAMS budou sdělovány i neveřejné informace pro rodiče. Rodiče budou přistupovat přes účet dítěte.

Již nyní se můžete přihlásit.

Pro první spuštění je nutné jít na adresu: www.office.com

Nevytvářejte nový email. Pouze se přihlaste na email, který vám byl již vytvořen.

uživatelské jméno dítěte bez diakritiky: jmeno.prijmeni@zssvabenice.cz
heslo: Heslo123

Nic není nutné instalovat nebo stahovat. Při prvním přihlášení je nutné si změnit heslo. Po přihlášení jsou k dispozici aplikace word, excel, outlook, teams a další. Na emaily slouží aplikace Outlook. Pokud po spuštění Teams bude vyžadována instalace, tak je možné hlášku ignorovat a pokračovat na webovou aplikaci. Kdo chce, tak si může aplikaci i nainstalovat. Word, excel, outlook, powerpoint a další jsou ve webové verzi pro děti zdarma a mohou je plně v internetovém prohlížeči využívat, včetně ukládání souborů v internetovém prostředí. Teams je možné instalovat na PC, tablety, mobilní telefony ap..

Učitelky používají stejný tvar emailové adresy, takže veškerá školní komunikace v případě emailů bude probíhat pouze z těchto adres. Základní komunikace, ale bude přes aplikaci TEAMS.

V případě dotazů se můžete s důvěrou obracet na své učitelky, nebo si prohlédnout videa a návody níže.

Výuková videa
Pro více informací doporučujeme shlédnout tyto krátká výuková videa:
• Jak nainstalovat Microsoft Teams – MacOS
• Jak nainstalovat Microsoft Teams – Android