Vitamíny z celého světa

Naše škola se účastní již více než dvacet let projektu ovoce, zelenina a mléko do škol. Druhým rokem je naším partnerem v tomto projektu jeden z největších a nejoblíbenějších dodavatelů firma BOVYS, s.r.o. Každý týden v průběhu celého školního roku si tak naše děti užijí nejen mléko a mléčné výrobky, ovoce a zeleninu od českých dodavatelů, ale i exotické a prémiové produkty. V nabídce jsou samozřejmostí i BIO výrobky.
V rámci spolupráce se i naši budoucí prvňáčci mohou těšit na dárečky k zápisu i k zahájení nového školního roku.
V poslední dodávce nás kromě tradičního mléka čekala velmi příjemná změna – ochutnávka exotického a prémiového ovoce a zeleniny. Díky tomuto doprovodnému programu se žáci seznámili s méně obvyklými plody z celého světa. Tentokrát se jednalo např. o avokádo z USA (Kalifornie), granátové jablko z Afriky, mango z Asie, kiwi z Nového Zélandu, nashi neboli japonská či korejská hruška z Číny.
Paní učitelky všechny plody nakrájely a připravily jednotlivé druhy k servírování. Při ochutnávání si společně s dětmi o jednotlivém ovoci popovídaly, přečetly zajímavé informace z letáčků a některé druhy si dokonce samy děti mohly najít na přiložené „Bovýskově mapě“.
Podobné akce se u našich žáků vždy setkávají s obrovským zájmem a hlavně rodiče by potěšilo, kdyby viděli, jakou rychlostí všechny vzácné vitamíny mizí z talířků. Už teď jsme zvědaví, čím nás firma BOVYS překvapí příště.

Jana Zatloukalová, ředitelka školy