Zápis do mateřské školy

Vážení rodiče,

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022.

Zápis k předškolnímu vzdělávání je v souladu s právními předpisy stanoven na čtvrtek 6. května 2021 od 9.30 do 15.00 hodin v budově mateřské školy – boční vchod.

Vzhledem k mimořádným opatřením situace vyžaduje organizovat zápisy bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole.  Upřednostnit, pokud je to možné, podání přihlášky datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem, poštou, případně dle konkrétní situace osobním podáním ve škole. V případě osobního podání ve škole doporučujeme předem se telefonicky objednat (v úterý 4. 5. a ve středu 5. 5. 2021 v dopoledních hodinách na tel. č. 517 365 647).

Při podání žádosti je nutné doložit:

  • kopii rodného listu
  • prohlášení zákonného zástupce, že je dítě očkované
  • kopii očkovacího průkazu

(poslední dvě podmínky se netýkají dětí, které plní povinné předškolní vzdělávání)

Vedle doložení dokladu o očkování nemusí zákonný zástupce pro účely správního řízení o přijetí do mateřské školy dokládat žádné jiné vyjádření nebo potvrzení lékaře.

Žádosti o přijetí (včetně příloh), prosím, podávejte výše uvedenými způsoby od 2.května do 6.května 2021 (nejpozději však do 16. 5. 2021).

Zároveň žádáme rodiče dětí, které mají plnit povinnou předškolní docházku a které docházejí na jinou mateřskou školu, popř. rodiče budou žádat o přijetí na jinou mateřskou školu, aby tuto skutečnost rovněž v daném termínu nahlásili.

Cestne-prohlaseni-k-ockovani.docx (staženo 153× )
Detsky-ockovaci-kalendar.pdf (staženo 122× )
Zadost-o-prijeti-k-predskolnimu-vzdelavani.docx (staženo 160× )