Zimní radovánky ve školní družině

V tomto zimním čase jsme se s dětmi ve školní družině zaměřili na roční období – zima. Společně čteme knihy a časopisy o zimě, skládáme leporela se zaměřením na přírodní tématiku – např. o životě zvířátek v lese. Povídáme si, besedujeme, předčítáme, malujeme, stříháme a lepíme. Také jsme vyráběli různé koláže z papíru, látek a vlny. Zahráli jsme si i na kouzelníky a zábavnou formou jsme vyrobili krásné pestré rukavice a čepice, na které jsme použili voskový pastel a vodové barvy. V rámci plánu ŠD jsme rovněž zařadili didaktické hry, které jsou u dětí velmi oblíbené – zábavnou formou opakujeme např. učivo probírané ve škole.
Myslíme si, že především v této náročné době se dětem ve školní družině líbí a jsou spokojené, že si mohou hrát společně se svými kamarády.

Lenka Gruberová