Zprávičky z mateřské školy

Vánoce v mateřské škole

I v letošním školním roce bylo kvůli Covidu adventní období ochuzeno o vánoční besídku, na kterou jsme se všichni společně těšili. Chtěli jsme uspořádat alespoň náhradní akci venku, avšak i ta se díky novým epidemickým nařízením neuskutečnila. I tak jsme si to ale v MŠ užili. Vyráběli jsme přáníčka, která jsme roznášeli po obci, zpívali jsme koledy a čekali na nadílku od Ježíška. Ten na děti nezapomněl a přinesl jim spoustu hraček, didaktických pomůcek a novou robotickou hračku. Děti také dostaly dvě obří stavebnice. Ty Ježíšek nechal dovézt PPL. Na děti tedy čekalo překvapení při vstávání po obědě. V lednu jsme advent ukončili výrobou tříkrálových korun a předvedení příchodu tří králů menším dětem. Více uvidíte ve fotogalerii.

Karneval v MŠ

Dne 1. února jsme uspořádali karneval. Proběhla přehlídka a představení masek a samozřejmě nechyběly soutěže. Děti prověřily své schopnosti v různých disciplínách a parádně si zatancovaly. Více ve fotogalerii.

Olympiáda u Štěňátek v MŠ

Celý týden jsme věnovali letošním ZOH. Nejdříve jsme si o olympiádě povídali, potom si dataprojektorem promítli slavnostní zapálení olympijské pochodně a její donesení sportovci až na stadion v Pekingu. Viděli jsme i nejzajímavější části slavnostního zahájení. Druhý den jsme se podívali na ukázky sportů, ve kterých se bude na olympiádě závodit. Potom už vypukly přípravy na uspořádání olympiády ve školce. Vyrobili jsme si pochodně, naučili se slavnostní slib, zapálili olympijský oheň a pustili se do soutěžení. Nakonec dostali všichni na památku medaile. S jakým nasazením a zápalem děti bojovaly, se můžete podívat ve fotogalerii.